Dobre, dnia 28.01.2009r



GKI 3410-1-1/09


WYJAŚNIENIE SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Dotyczy: Postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach Drop, Makówiec Duży, Świdrów, Sąchocin, Nowa Wieś, Marcelin, Kąty Borucza, Rynia, Rudzienko-Mlęcin, Sołki, Czarnocin, Czarnogłów gmina Dobre”


Na podstawie art.38 ust.1 i 2 Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2006r, Nr 164,

poz.1163 z późn. zm.) w związku ze złożonymi pytaniami wyjaśniam:


Pytanie nr 1

Czy w zakresie zamówienia objętego przetargiem jest uzyskanie decyzji o pozwolenie na budowę?


Pytanie nr 2

Co w sytuacji gdy stan prawny nieruchomości jest nieuregulowany, a tym samym osoba użytkująca działkę nie posiada prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane zgodnie z art.3 Ustawy z dnia 07.07.1994r Prawo Budowlane? Czy Zamawiający będzie występował o ustalenie kuratora spadku lub ograniczenie prawa własności dla nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym?


Pytanie nr 3

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na przesunięcie terminu zakończenia prac projektowych w przypadku niedotrzymania ustawowych terminów przez organy wydające decyzje lub dokonujące uzgodnień?


Pytanie nr 4

Czy w przypadku niedotrzymania terminów określonych w Kpa i odpowiednich przepisach przez organy wydające decyzje lub dokonujące uzgodnień Zamawiający odstąpi od naliczania kar umownych za przekroczone terminy?


Pytanie nr 5

Czy Zamawiający może wydłużyć zawarty w § 2 umowy termin wykonania podkładów geodezyjnych do czterech miesięcy? Termin jedno miesięczny jest nierealny do utrzymania z uwagi na procedury związane z zatwierdzeniem map oraz wielkości zamówienia.


Pytanie nr 6

Czy Zamawiający może zmienić zapis w § 2 umowy w zakresie momentu rozpoczęcia prac geodezyjnych z „od podpisania umowy” na „od momentu przekazania danych dotyczących zakresu terenu zgonie § 3 projektu umowy”?


Pytanie nr 7

Czy Zamawiający może wprowadzić do paragrafu §6 umowy zapis wprowadzające dodatkowe elementy odbioru częściowego tj. 1) po opracowaniu map do celów projektowych i 2) po złożeniu wniosków o pozwolenie na budowę?



Pytanie nr 8

Zgodnie z rozdziałem XII SIWZ „Cena oferty będzie stanowić dla Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe” natomiast w paragrafie 5 projektu umowy zapisano, że Zamawiający „zapłaci Projektantowi wynagrodzenie w wysokości wg następujących cen jednostkowych netto”. Czy zapłata nastąpi na bazie cen jednostkowych czy też wynagrodzenie jako ryczałtowe nie będzie ulegać zmianom?


Pytanie 9

Czy w przypadku zwiększenia zakresu zamówienia w stosunku do zakresu opisanego w SIWZ zostanie zwiększone wynagrodzenie umowne lub zawarta oddzielona umowa na roboty dodatkowe?


Zamawiający udziela odpowiedzi na poszczególne pytania:


Pytanie nr 1/ Z wnioskiem o pozwolenie na budowę wystąpi Zamawiający, natomiast Projektant jest zobowiązany do przygotowania niezbędnych uzgodnień i opracowań umożliwiających złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.


Pytanie nr 2/ Gdy stan prawny nieruchomości jest nieuregulowany, Zamawiający będzie brał pod uwagę inne rozwiązania projektowe lub odstąpi od realizacji prac projektowych w konfliktowym zakresie projektowym.


Pytanie nr 3, Pytanie nr 4,Pytanie nr 5, Pytanie nr 6/ Istotnym elementem dla Zamawiającego jest termin wykonania prac projektowych do 20 stycznia 2010 roku. Nie zrealizowanie podkładów mapowych do projektowania w terminie 1 miesiąca nie jest związane z naliczaniem kar. Zamawiającemu przysługuje prawo naliczania kar w sytuacji nie zrealizowania przedmiotu zamówienia w terminie do 20 stycznia 2010 roku.


Pytanie nr 7/ W § 6 umowy określony jest punkt dotyczący płatności za wykonanie przedmiotu umowy.


Pytanie nr 8/ Zapłata za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi na bazie cen jednostkowych netto.


Pytanie nr 9/ W przypadku zwiększenia zakresu zamówienia w stosunku do opisanego w SIWZ zostanie zwiększone wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia.